von-cramon-thote-se-dialogu-i-kosoves-me-serbine-duhet-te-vazhdoje

Von Cramon thotë se dialogu i Kosovës me Serbinë duhet të vazhdojë

“Qeveria e re duhet të përparojë në rrugën evropiane dhe duhet të vazhdojë dialogu me Serbinë”, ka deklaruar ajo.

Këto deklarime Cramon i ka bërë për agjencinë e lajmeve Tanjug. Ajo sot ka uruar qytetarët e Kosovës për procesin e suksesshëm zgjedhor, ku ka shkruar se zgjedhjet e lira janë organizuar pavarësisht pandemisë së koronavirusit.

TË ngjajshme

Turqia dhe Greqia rinisin sot bisedimet në Stamboll

Radio-Ahireti

“Nëse ti vjen në pushtet do ta falësh tërë Kosovën”, letra që ia kishte shkruar Kurtit e aderuara në LVV

Radio-Ahireti

Navalny thotë se ka probleme shëndetësore serioze dhe autoritet e burgut nuk po bëjnë asgjë

Radio-Ahireti

Zemaj flet për zgjedhjen e kryetarit të ri të LDK-së – a e votoi ai Lumir Abdixhikun?

Radio-Ahireti

Turqia i kërkon BE-së liberalizimin e vizave

Radio-Ahireti

Haziri: Që 10 ditë po i lypim arsyet pse LDK u votua kaq pak me 14 shkurt

Radio-Ahireti