vuciq:-kemi-nje-rast-te-konfirmuar-me-llojin-e-ri-te-virusit-korona

Vuçiq: Kemi një rast të konfirmuar me llojin e ri të virusit korona

I njëjti tha se ky lloj i virusit erdhi nga një shtetas serb i cili mbërriti nga Londra në Beograd, transmeton lajmi.net.

Vuçiq theksoi se ky lloj i ri i virusit e frikëson atë për shkak të numrit të madh të të infektuarve me atë lloj në Britaninë e Madhe, por që sipas tij nuk ka vend për panik, sepse të gjitha kontaktet e personit në fjalë janë izoluar me të arritur ai nga Londra./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Zgjedhjet e reja të mundshme, shkatërruese për ekonominë

Radio-Ahireti

Krusha e Madhe në këmbë për Hoxhajn, djalin e nipin e Ukshin Hotit

Radio-Ahireti

Merkel, Macron dhe Putin diskutojnë për përdorimin e vaksinës ruse Sputnik V në Evropë

Radio-Ahireti

Studentët rusë paguajnë çmim të shtrenjtë për protestat politike

Radio-Ahireti

Paraburgim për personin që dhunoi të miturën në shtëpinë e saj në Prizren

Radio-Ahireti

Rinovohet shtëpia e nënës së Shën Terezës

Radio-Ahireti