Image default

WhatsApp sjell funksionin më të ri

Kjo gjë e re është shpërndarë tek përdoruesit e versionit më të fundit – 2.21.3.13. Përmes këtij versioni, kompania po e teston dhe po mbledh reagimet e përdoruesve për të parë sa do ta pëlqejnë.

Përdoruesit e këtij versioni të Whatsappit do të kenë mundësi që t’ua ndalin tërësisht zërin një videoje që duan ta shpërndajnë me kontaktet e tyre. Opsioni që do përdoret për t’u klikuar për t’ia ndalur zërin videove do të gjendjet në faqen e editimit të videos, në ikonë të volumit, shkruan Gadgets.

Një raport i fundit ka treguar se WhatsApp gjatë janarit ka rënë në vendin e pestë për nga aplikacioni më i shkarkuar, teksa i pari është Telegrami.

TË ngjajshme

Njeriu që krijoi lojën Fortnite, ka një bast të rrezikshëm

Radio-Ahireti

Së shpejti llogaria juaj do të mbyllet në WhatsApp nëse nuk e pranoni këtë

Radio-Ahireti

iPhone 13 do ta ketë ekranin gjithmonë të ndezur

Radio-Ahireti

Facebook do të ndaloj të gjitha postimet politike, për shkak të dhunës që po organizohet përmes platformës

Radio-Ahireti

A e dini sa njerëz në botë përdorin iPhone?

Radio-Ahireti

Mos e lini iPhone tërë natën në rrymë

Radio-Ahireti