xhavit-drenori:-vjosa-osmani-po-del-nga-vetja

Xhavit Drenori: Vjosa Osmani po del nga vetja

Ai, në Edicionin e Analizës Zgjedhore në Klan Kosova, ka thënë se ka dilema nëse Vjosa Osmani do ta ruajë profilin e saj brenda Vetëvendosjes.

“Jo me shumë risi. Më bëri përshtypje që pak si tepër po ofrohet kah pozicioni i mbrojtjes të disa çështjeve që janë kundërthënëse e që po i mbron Vetëvendosja dhe Albin Kurti si p.sh vendimi i Gjykatës Kushtetuese. Ne e njohim një Vjosë që ka qenë institucionaliste, derisa sot devijoi nga kjo në disa raste. Megjithatë u ruajt për të mos bërë ndonjë skandal. Unë po shoh një Vjosë që po del nga vetja e saj”.

“Ndoshta edhe po e shfrytëzon këtë moment që Albin Kurti nuk është në garë zyrtarisht që ndoshta të mund të marrë ndonjë votë më tepër nga aktivistët e Vetëvendosjes dhe të provojë të thotë në publik se ka qenë shumë e votuar. Vjosa Osmani është në pikun e karrierës së saj bashkë me Albin Kurtin. Unë po flas për një Vjosa Osmani të nesërmen – a po e tret profilin e saj brenda Vetëvendosjes, apo po arrin ta ruajë?”.

TË ngjajshme

22 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore gjatë 24 orëve të fundit

Radio-Ahireti

Grabiten 800 euro nga një market tek “Mati 1” në Prishtinë

Radio-Ahireti

Nesër voton LDK-ja: Si zgjidhet drejtuesi i kësaj partie?

Radio-Ahireti

PD kryeson Shkodrën, partia e Tom Doshin surpriza e zgjedhjeve

Radio-Ahireti

Haradinaj reagon ashpër për padinë ndaj Ragmi Mustafës: Për Serbinë, vetëm shqiptari i vdekur është i mirë

Radio-Ahireti

Shpenzimet e papritura që nuk i mbulon paga

Radio-Ahireti