zeka:-te-gjithe-ata-qe-po-ikin-per-shqiperi-po-e-bejne-nje-proteste-te-heshtur-kunder-qeverise-kurti

Zeka: Të gjithë ata që po ikin për Shqipëri po e bëjnë një protestë të heshtur kundër Qeverisë Kurti

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se Kurti hallet e vendit po i zgjidh me poezi dhe fushatë nëpër Shqipëri.

Postimi i plotë pa ndërhyrje: 

Protestate ne heshtje kunder mbylljes Kurti

Qeveria Kurti, pa asnje studim, pa asnje logjike, e mbylli Kosoven ne karantine, per ta shkaterru deri ne palce ekonomine e shkaterruar te vendit. Duke e ditur qe ne nuk prodhojme asgje, edhe makiaton e bejme me qumshte slloven, Albin Kurti i mbylli restorantet, kafeterite, hotelet, nga te cilat jeton popullata e ketije vendi.

Duke pas ne krye te vendit nje shtab menaxhues teper te dobet, i cili nuk ka guximin me thane te verteten, se nga 2000 viktima nga Covid-19, 1900 kane pasur semundje anesore, ne e mbyllem nje vend me varferi ekstreme, papunesi ekstreme.

Pse keta expertate e Covidit nuk guxojne me thane publikisht qe 60 perqin e popullates tani me veq e kane kaluar? Pse nuk guxojne me thane se i vetmi shpetim eshte sigurimi i vakcines, mirepo kryeministri dhe ministrate jane ne fushate neper Shqiperi, per me rrexu Edi Ramen, qe veq po e forcojne.

Krejte ata njereze qe po ikin per Shqiperi, po e bejne nje proteste te heshtur dhe te kulturuar kunder qeverise Kurti, i cili hallet e vendit “po i zgjidhe” me poezi dhe fushate neper Shqiperi…!!! /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

856 pacientë me COVID-19 të hospitalizuar, 682 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë

Radio-Ahireti

Tërmkolli: U realizua plani i Akademisë serbe, LDK ka rënë në duar të Soros-istëve e pakurrizorëve që e quanin veten rugovistë

Radio-Ahireti

FBAK reagon pas sulmit me armë zjarri ndaj alpinistëve kosovarë në Zubin Potok

Radio-Ahireti

Zhduket një femër në Klinë

Radio-Ahireti

Prokuroria nis hetimet për sulmin ndaj gazetarit Visar Duriqi

Radio-Ahireti

Kjo është mosha dhe prejardhja e 10 viktimave nga koronavirusi

Radio-Ahireti