zemaj:-vaksina-po-vjen,-ne-qershor-e-korrik-do-te-kthehet-normaliteti-ne-vend

Zemaj: Vaksina po vjen, në qershor e korrik do të kthehet normaliteti në vend

Zemaj, gjatë një vizite në Spitalin e Vushtrrisë, ka thënë se presin që gjatë këtij viti të angazhohen 1000 persona staf i mesëm në Spitalet e Kosovës.

“Iu kemi dhënë zgjidhje shumë problemeve që kanë qenë të trashëguara. Ekspertët tanë, politikat e MSH-së, arritën ta vënë në përdorim plazmën për trajtim me COVID-19.

Spitali i Vushtrrisë na ka ndihmuar shumë në menaxhimin e pandemisë”, tha ministri në detyrë i Shëndetësisë.

Zemaj tha se vaksina kundër COVID-19 po vjen në Kosovë.

“Vaksina po vjen, prioritet i vaksinimit do të jetë personeli shëndetësor dhe shpresojmë së në qershor dhe korrik t’i kthehemi normalitetit në vend. 1000 persona staf të mesëm do  t’i angazhojmë gjatë këtij viti”, tha ndër të tjera ai.

TË ngjajshme

Tollovi për patentë shoferë, qytetarët nuk respektojnë masat anti-Covid

Radio-Ahireti

Donika Gërvalla flet për herë të parë për përfshirjen në listën zgjedhore të VV-së

Radio-Ahireti

E konfirmon Albulena Haxhiu: Sot votohet programi qeverisës

Radio-Ahireti

“Ku e more ti aktakuzën para Liburn Aliut?” – Debat mes Miftarajt dhe Tomë Gashit

Radio-Ahireti

Ministri Çeku shpreh ngushëllime për vdekjen e Luran Ahmetit: Ikja e tij e hershme është dhimbje e madhe

Radio-Ahireti

Atentat në Elbasan, burri vritet me armë zjarri në makinë në sy të bashkëshortes

Radio-Ahireti