Image default

Zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani me 250 mijë vota deri tani

Kjo është bërë e ditur nga Egnesa Vitia e cila është menaxhere e zyrës së Ushtrueses së detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani.

Vitia ka shpërndarë një fotografi me mbishkrimin e së cilës ka bërë të ditur edhe numrin e votave të marra deri më tani nga Osmani.

“Me u lodh tu numëru vota të Vjosës. 250 mijë vetëm deri tash”, shkroi ajo.

Vjosa Osmani ishte numër dy në listën kandiduese të Lëvizjes Vetëvendosje, ndërsa e njëjta tashmë ka shpallur zyrtarisht edhe kandidimin për Presidente të Kosovës.

Komisioni Qendror Zgjedhor është duke vazhduar me procedurën e numërimit të votave dhe deri në përfundim të tyre mbetet të shihet se sa vota saktësisht do të marrin të gjithë kandidatët./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Prokuroria ka nisur hetimet për hyrjen e vaksinës anti -COVID në pjesën veriore të Kosovës

Radio-Ahireti

Rinia në Kosovë: Politika të na kushtojë më shumë vëmendje

Radio-Ahireti

Gjermania shënon mbi 8 mijë raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Kurti: Dardania e Vitia janë të gatshme për ndryshime demokratike

Radio-Ahireti

Problemi me qentë endacak, AUV-i ka ndarë 700 mijë euro për trajtimin e tyre

Radio-Ahireti

Zgjim Hyseni: Albin Kurti ka kërkuar që njerëzit që e kundërshtojnë, të mos jetojnë në Kosovë

Radio-Ahireti