zgjim-hyseni:-albin-kurti-ka-kerkuar-qe-njerezit-qe-e-kundershtojne,-te-mos-jetojne-ne-kosove

Zgjim Hyseni: Albin Kurti ka kërkuar që njerëzit që e kundërshtojnë, të mos jetojnë në Kosovë

Komentet Hyseni i bëri në Pressing.

“Nuk ka shaka më të madhe sesa me thënë po iki prej autoritarizmit dhe po shkoj në Vetëvendosje. Nuk ka shaka më të madhe”, tha Hyseni duke komentuar largimin e Vjosa Osmanit nga LDK.

“Paramendoje ti situatën e njëjtë për mendimin e për një votim të tillë se çka kish me ndodh në Vetëvendosje’, pyet Hyseni.

“Albini ka kërkuar bile edhe mos me jetuar në Kosovë njerëzit që e kanë kundërshtuar, nëse bash do do me hy në këtë muhabet”, përfundoi Hyseni.

TË ngjajshme

Haradinaj në Pejë: Kosova nuk dorëzohet as nga pandemia e as nga Serbia

Radio-Ahireti

Abdixhiku: Nëse Ligji për Zgjedhjet nuk tërhiqet, Kurti na dërgon në zgjedhje

Radio-Ahireti

Szunyog uron Kurtin: Jemi gati të thellojmë bashkëpunimin BE – Kosovë

Radio-Ahireti

Limaj nga odat e Drenicës: Nuk do të lejojmë të shkatërrohen përpjekjet për liri

Radio-Ahireti

Osmani s’e përmend fare UÇK-në në shkrimin për Betejën e Koshares, kritikohet ashpër nga komentuesit

Radio-Ahireti

PLE do të ankohet në PZAP për “orkestrim të votave” nga Listën Serbe dhe Romani Iniciativa

Radio-Ahireti