ziadin-sela:-zaev-e-ka-patjeter-te-nxjerr-te-verteten-per-rastin-“monstra”

Ziadin Sela: Zaev e ka patjetër të nxjerr të vërtetën për rastin “Monstra”

Sipas tij, në rastin “Monstra” nuk është siguruar asnjë dëshmi që nga vitit 2012 dhe se ky rast është i montuar politik.

“Në disa paraqitje publike, Zaev doli dhe tha zëshëm se njerëz të pafajshëm rijnë në burgje për rastin ‘Monstra’ dhe se e vërteta është monstruoze”, tha Sela i cili përmendi fjalët e Zaevit që i ka thënë gjatë vitit 2015 me publikimin e të e bombave.

Sela po ashtu tha se Zaevi nuk publikoi përgjimet as gjatë vitit 2015 për shkak se nuk kanë qenë kushtet, por as tani dhe se për këtë duhet të mbajë përgjegjësi.

“Qytetarët shqiptarë janë të revoltuar dhe kërkojnë përgjegjësi. Zaev e ka patjetër të nxjerr të vërtetën për rastin “Monstra””, tha mes tjerash Sela duke thënë se shqiptarët gjatë vitit 2016 votuan Zaev pikërisht për deklaratat e këtilla të Zaevit.

TË ngjajshme

​Austria konfirmon 1.727 raste të reja dhe 37 viktima nga COVID-19

Radio-Ahireti

Ky është personi që rrëmbeu veturën e policisë në Divjakë, ndalohet nga autoritetet

Radio-Ahireti

Pallaska: Sjellja aktuale e LDK në raport me VV – rasti ku viktima dashurohet në dhunuesin

Radio-Ahireti

Tomë Gashi përgatit padi ndaj Dick Martyt dhe Carla Del Pontes

Radio-Ahireti

Mbi 1 mijë e 500 viktima nga COVID-19 në Kosovë që nga fillimi i pandemisë

Radio-Ahireti

Italia ka në plan të vaksinojë 80% të popullsisë deri në fund të shtatorit

Radio-Ahireti