zyrtare:-isa-mustafa-jep-doreheqje-nga-posti-i-kryetarit-te-ldk-se

Zyrtare: Isa Mustafa jep dorëheqje nga posti i kryetarit të LDK-së

Isa Mustafa ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të LDK. Pas mbledhjes së kryesisë tha se ka thirrur kuvendin e ri zgjedhor për t’i rizgjedhur strukturat e partisë.

“Vlerësoj personalisht që rezultati është shumë i keq për LDK dhe një rezultat që nuk e kemi pritur.  Vlerësojmë që kandidati Hoti ka bërë një punë të mirë dhe të suksesshme dhe ka prezantuar p[programin qeverisës. Por vota e qytetarëve është ajo që duhet të respektohet dhe shenjë të kësaj vote, dhe për organizim unë sot kam njoftuar kryesinë që do ta thërras kuvendin e LDK për zgjedhjen e kryetarit të ri të LDK-së në periudhë shumë të shpejt kohore. Mendoj që LDK do ta ketë së shpejti kryetarin e ri dhe do të bëjmë të gjitha përgatitjet përmes kryesisë në mënyrë që ky proces të kryhet sa më mirë. Vlerësoj që barti një përgjegjësi për këtë që ka ndodh edhe pse nuk kam qenë në proces të zgjedhjes”, tha ai.

The post Zyrtare: Isa Mustafa jep dorëheqje nga posti i kryetarit të LDK-së appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Shuma që partitë parlamentare pritet t’i marrin nga buxheti i Kuvendit të Kosovës

Radio-Ahireti

Zgjedhjet në Shqipëri: Kjo është pjesëmarrja deri në orën 18:00

Radio-Ahireti

Osmani kërkon nga mërgata t`i përgjigjet masivisht regjistrimit të popullsisë në Maqedoni

Radio-Ahireti

Shqipëri, 12 të vdekur dhe 953 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Kurti: Objektivi ynë është vaksinimi i 60% të popullatës

Radio-Ahireti

Feja, e detyrueshme në shkollat dhe universitet në Poloni

Radio-Ahireti